Kitapyurdu İş Ortaklığı Hakkında Bilgi | Siteme Reklam Almak İstiyorum

   Kitapyurdu.comSitenize ortaklık yoluyla sitenize reklam veriyor. İki çeşit reklamları var. Birincisi tık yoluyla, ikincisi ise satış başı komisyon.

    Kitapyurdu siteleri 2 kategoride topluyor. 1. kadogoride parayla satın alınmış (com, net gibi uzantısı olan siteler), 2. katogoride ise sumdomain yani bedava siteler .
    1. katogoride olanlar hem tık başı hemde satış komisyonu reklamlar alabiliyor.
    2. katogorideki siteler ise ilk 5-6 ay için sadece komisyon bazlı reklamları alabiliyor. 5-6 ay sonra en az 5 satış yapıldıysa 1. katagoriye girebiliyor.   1. Tık yoluyla reklam: Bildiğimiz gibi sitenize koyduğunuz reklamlara tıklayanlar size para kazandırıyor. Ama burada dikkat etmemiz gereken şeyler var. Kitapyurdu son zamanlarda çok değişikliğe gitti ve normal tıklama başı para kazanırken bir anda sistemi değiştirdi. İlk kuralı, reklam ne kadar tıklanırsa tıklansın kazandığınız para kadar kitap satışı yapmak zorundasınız. Bir örnekle açıklayacak olursak; Diyelimki tıklamalardan 30 TL kazandık eğer sitende reklamlar aracılığı ile en az 30 TL'lik satış yapmazsanız paranızı çekemiyorsunuz. Bu olaydan sonra kitapyurdu'nun popülerliği çok azaldı.  Ama yinede eğitim üzerine ya da edebiyat üzerine kurulu sitelerde iyi para kazandırabilecek bir site. Diğer sitelerde çok para kazandıracağını sanmam.
  2. Komisyon yoluyla reklam: Bu reklam türü siteniz referansıyla satılan kitaplardan belli bir komisyon alırsınız. Burada kazandığınız komisyonlarla kendiniz kitapta alabilirsiniz ya da komisyonlarınızı sıfırlayıp ziyaretçilerinize indirimli kitapta sunabilirsiniz (komisyonunuz sıfırlanır ve sıfırlanan komisyon miktarının %50'si kadar indirim yapabilirsiniz).

Ne kadar kazanabilirim ?
   Tık yoluyla kazanç sistemi, reklama tıklayan kişinin sitede kaç sayfa gezdiyse o kadar artıyor. İlk başta bahsettiğim gibi sadece reklama tıklanması yetmiyor. Ayrıca en az tıktan kazandığınız para kadar da satış yapmanız gerekiyor.

Tık ücretleri
1 sayfa gezen ziyaretçi başına 1 kuruş
2-4 sayfa gezen ziyaretçi başına 2 kuruş
5-7 sayfa gezen ziyaretçi başına 3 kuruş
8-10 sayfa gezen ziyaretçi başına 4 kuruş
11+ sayfa gezen ziyaretçi başına 5 kuruş kazanırsınız.

   Komisyon bazlı reklamda ise sizin reklamlarınız aracılığı ile satılan kitaplardan komisyon kazanıyorsunuz. İçeriği uyuşan (edebiyat, tarih, yemek tarifleri vb. gibi) siteler için iyi bir kazanç olabilir.

   Gelelim ödemeye 30 TL'ye ulaşınca yukarda bahsettiğim gerekli şartları yerine getirdiyseniz paranızı hesabınıza çekebiliyorsunuz.

NOT: Bu siteyle ilgili çok şikayet gördüm. Kurallara uyduktan sonra ödemelerle ilgili bir sorun yok paranızı zamanında alabiliyorsunuz. Bunun dışında okuduklarıma göre sizinle ilgilenen kişiler çok kibar olduğu söylenemez.

Kitapyurdu.com'a üye olmak için tıklayın

3 yorum:

  1. Reklamı Nerden Alıcam Url bulamadım

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. şuan yenileme nedeniyle sistemi kapatmışlar. Yakında tekrar aktif olacaktır.

      Sil

Şu an askeri görevimde olduğumdan soru yorumlarınıza cevap verememekteyim. Yorumlarınız diğer okurlarımız tarafından yanıt verilebilir. 6 ay sonra görüşmek üzere (96/1 Şubat-Ağustos) hayırlı kazançlar...

Lüten yorum yazarken küfürlü, kaba ve argo kelimeler kullanmayın.
Reklam amaçlı yorumlar yazmayın.
Hakaret içerikli ve aşağılayıcı yorum yazmayın.

Bu içeriklerde yorum yapılan yorumlar hemen yayından kaldırılacaktır.

NetteKazanma.com | İyi kazançlar...